Okolí skýtá nespočet možností výletů, pro pěší, cykloturisty nebo autem. Neváhejte a přijeďte, je tu opravdu KRÁSNĚ.

Rozhledna Kelčský Javorník

V září byla otevřená a zpřístupněná pro turisty na nejvyšším místě v kraji nová rozhledna. Je postavena na kopci Kelčský Javorník ve výšce 865 m.n.m. Bližší zajímavé informace naleznete ZDE. Rozhodně stojí za to si zde udělat výlet, ať už pěšky, nebo pro zdatné cyklisty také na kole. Rádi poradíme s vhodnými trasami.

Zajímavá muzea v regionu

V regionu Hranicko vzniklo v posledních letech několik místních muzeí a expozic. Svůj pobyt u nás si můžete zpestřit jejich návštěvou. Nejbližší a asi i nejzajímavější expozice je právě u nás, ve Všechovicích. Z naší obce pochází významný rodák, architekt Bohuslav Fuchs. Právě jemu je věnována výstavní síň, v nichž naleznete informace z jehož života a díla. Rádi Vám domluvíme prohlídku nejen v otevírací dobu. Další informace o všech expozicích naleznete ZDE.

Cykloturistika

V okolí lze projet několik značených regionálních cyklotras:
Po stopách využívání vodní a větrné energie – tématická regionální trasa Hranicka s prohlídkou vodního a větrného mlýna, s informačními tabulemi o mlýnech. Individuálně si můžete vybrat jeden ze tří okruhu. Můžete se zúčastnit každoroční soutěže Mlynářský krajánek, a to buď individuálně, nebo si zajistit balíček zážitků „Mlynářský krajánek“ – cyklovíkend na Hranicku. Mapu naleznete zde nebo Vám ji rádi poskytneme v penzionu.
Krajem Božích muk a památných stromů – jedná se o místní regionální cyklotrasu, okruh měřící cca 33 km. Najdete na ní 12 odpočívek a 23 infotabulí. Mapu si můžete prohlédnout zde, nebo Vám ji při návštěvě penzionu rádi poskytneme.
Cyklostezka Bečva – rozsáhlá regionální cyklostezka měřící 141 km, která vede od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy a po její soutok s Moravou. Na této trase můžete poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice, místní speciality z Valašska, Moravské Brány nebo Hané. Bezpečné a komfortní stezky sledují tok Bečvy a jsou jako stvořené pro cyklisty a in-line bruslaře každého věku, dále je mohou využít i vozíčkáři, turisté a běžkař. Podrobné informace o CYKLOSTEZCE BEČVA  naleznete zde. Bližší informace opět poskytneme u nás v pezionu.

Další značené i neznačené trasy – celé okolí – Záhoří, Hostýnské vrchy, Lipenské vrchy, Oderské vrchy – skýtají nepřeberné možnosti cyklovýletů. Rádi Vám doporučíme výlet podle Vašich zájmů, možností a schopností – od nenáročné projížďky na kole až po náročné celodenní výlety.

Pěšky můžete projít nejen okolí Všechovic, ale zavítat na hrad Helfštýn, do Teplic nad Bečvou (lázně, jeskyně, propast), projít Hostýnský vrchy křížem krážem.

Kelečský Javorník – 865 m, nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů. Jedná se o přírodní rezervaci s lesním porostem pralesovitého charakteru. Můžete se zde vydat jak pěšky, tak na kole.

Další tipy na výlety

Questing

Pokud jste soutěživí, můžete zkusit QUESTY Moravské brány. Quest neboli hledačka je cesta, zábava i poučení. Hráli jste někdy šipkovanou, nebo hledali poklad? Nevadí, s námi si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než list papíru, na kterém je, většinou formou veršů, popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte pár úkolů, vyluštíte tajenku a tím se dostanete k pokladu. Je to jednoduché! Tato hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí.

Questy si můžete vytisknout z odkazu viz. níže a pak již stačí jen tužka a papír!
Questy si můžete volně stáhnout také na www.questing.cz

Quest-dobroty-moravske-brany

Quest-hrisni-lide-mesta-hranickeho

Zbrašovské aragonitové jeskyně – Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále tzv. gejzírové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Nejnižší úrovně jeskyní jsou trvale zaplněny plynem oxidem uhličitým. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v celé České republice s celoroční stálou teplotou 14°C. Byly objeveny v roce 1912 a pro veřejnost jsou zpřístupněny od roku 1926. Tady si můžete prohlédnout některé z fotografií. Zbrašovských aragonitových jeskyní.
Hranická propast – Nedaleko jeskyní se nachází nejhlubší propast České republiky „Hranická propast“. Její suchá část, do níž lze volně nahlédnout, má hloubku -69,5 metru, v zatopené části je nejnovějším měřením z roku 2006 potvrzena hloubka dalších -220 m. Celková hloubka je tedy zatím -289,5 metru, dna dosud nebylo dosaženo. Další zajímavosti a obrázky o nejhlubší propasti v České republice naleznete například zde.

Lázně Teplice nad Bečvou – wellnes, masáže, polarium, příjemná procházka po kolonádě, kyselka, lázeňské oplatky.
Helfštýn – hrad, lanové centrum
Hostýn – poutní místo, cíl výletů nejenom věřících, ale hojně i turistů jak v létě, tak v zimě, pěšky, na běžnách, nebo na kole.
Rožnov pod Radhoštěm – Gibon park lanové centrum – aktivní odpočinek v příjemném prostředí lesoparku v Rožnově pod Rahoštěm, na trase cyklostezky Bečva.
Pustevny – Radhošť
Velké Karlovice
Kroměříž – arcibiskupský zámek, zahrady
Baťův kanál

Koupání:

Koupaliště Osíčko (vzdálenost cca 5 km) – bazén o velikosti 33×18 m s atrakcemi (skluzavka, vodní sloup, perličková koupel, masážní lavice, široký chrlič, hřib), dětské brouzdaliště s hřibem, tobogán 66 m. Voda je ohřívána tepelným čerpadlem na příjemných 24 – 26 °C. V areálu koupaliště jsou další služby – bufet, víceúčelové hřiště, stolní tenis, ruské kuželky.

Bystřice pod Hostýnem (vzdálenost cca 10 km) – příjemné koupaliště v městském parku Zahájené. V areálu je možné si zahrát plážový volejbal, stolní tenis nebo kuželky.

Plovárna Hranice (vzdálenost cca 12 km) – letní koupaliště i krytý bazén. Jedná se o celý komplex, kde se rozhodně nebudete nudit. Bazénová hala obsahuje plavecký bazén 25 m (4 dráhy), relaxační bazén s atrakcemi (divoká řeka, houpací bazén, masážní lavice, vzdušná lehátka, vodní masážní trysky, bublér), dětský bazén, tobogán, whirpool, parní kabinu, odpočinkovou zónu na galerii.  Dále je k dispozici finská saunam, parní sauna, aroma parní sauna, masáž novou, odpočívárna s občerstvení, masáže, fitcentrum. Letní koupaliště má plavecký bazén 25 m, výukový bazén 25 m, atrakce (podvodní vulkán, vzduchová masážní lehátka, vodní clona, chrliče, masážní tryska, bazén pro děti s atrakcemi (vodní hřib, chrliče dětská skluzavka). V areálu letního koupaliště je nové beach volejbalové hřiště, stolní tenis, dětské hřiště s pískovištěm, průlezky, skluzavky, houpačky, travnaté odpočinkové plochy, občerstvení, možnost zapůjčení dřevěných lehátek a sportovních potřeb.

Valašské Meziříčí – letní koupaliště i krytý bazén, zimní stadion
Rožnov pod Radhoštěm – krytý bazénkoupaliště
Aquapark Olomouc

Zimní lyžování:

Troják – nejbližší menší lyžařské středisko pro malé i velké milovníky jak sjezdového lyžování a snowboardingu, tak pro běžkyře. Malé, leč oblíbené pro svou dostupnost a služby, které nabízí. Prochází tudy Hostýnská magistrála – běžkařská trasa z Lázů přes Troják, Tesák a na Hostýn, která je využitelná nejen v zimě pro běžky a turistiku, ale i v létě pro cyklisty. Skýtá krásné pohledy na Hostýnské vrchy a okolí.

Tesák – menší lyžařské středisko v blízkosti Trojáku.

HEIPARK TOŠOVICE – lyžařský, sportovní a zábavní areál, kde se nebudete nudit.

Potštát – místní malé sjezdovky

Partutovice – místní malé sjezdovky

Vzdálenější, nicméně pořád dostupné (cca 50 km) jsou Beskydy s řadou středisek, které uspokojí nejen sjezdové lyžaře a snowboardisty, ale i běžkaře. Rádi Vám doporučíme některé z nich,  v následujících odkazech si je můžete prohlédnout.

Pustevny
Horní Bečva – RališkaSachova studánka, další lyžařské areály na Horní Bečvě
Velké Karlovice – lyžařské areály HoralRazulaKyčerka

Soláň

Javorníky –Kohútka

V okolí je možno využít běžky nebo další zimní radovánky – sáňky, boby, turistika.

Další možnosti naleznete na http://www.hranicko.eu , kde je možné zajistit další balíčky zážitků.